دوربین مداربسته در اتوبوس‌های درون‌شهری نصب خواهدشد

رئیس پلیس پایتخت بر ضرورت نصب دوربین مداربسته در اتوبوس‌های درون‌شهری تاکید کرد.

دوربین مداربسته در اتوبوس‌های درون‌شهری نصب خواهدشد

به گزارش مملکت آنلاین، چندی پیش ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن یک متهم با زنجیر به یک مسافر اتوبوس حمله و او را زخمی کرده بود. ویدیویی که فیلمبرداری به‌موقع یکی از شهروندان از صحنه این حادثه منجر به شناسایی و دستگیری ضارب شد. علاوه بر آن هر ازچندگاهی نیز خبرهایی در خصوص جیب‌بری در اتوبوس‌های درون شهری یا سرقت از شهروندان در این فضا مخابره می‌شود که در بسیاری از این موارد یا دوربینی درون اتوبوس‌ها نبوده یا این دوربین‌ها غیرفعال بودند. موضوعی که پلیس نیز به آن اشاره کرده است.

سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس پایتخت با اشاره اهمیت برخورد با مجرمان و اشراف اطلاعاتی پلیس در این حوزه گفت:‌هر اتوبوس درون شهری و به خصوص اتوبوس‌های بی‌آرتی می‌تواند تا ۲۰۰ نفر مسافر را در خود جای دهد؛ بنابراین برقراری امنیت و نظارت بر این وسایل بسیار اهمیت دارند.

وی افزود: در چنین وسیله نقلیه‌ای، که هر لحظه ممکن است حادثه ای رخ دهد؛ بهتر است از تجهیزات به روزی استفاده شود تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد. از این رو نصب دوربین‌های مداربسته در اتوبوس‌های بی‌آرتی، بسیار ضرورت دارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: وجود سیستم مداربسته هم بازدارنده خواهد بود و هم می‌توان از آن در شناسایی و کشف جرم استفاده کرد. پلیس نیز نصب دوربین‌های مداربسته در اتوبوس‌های درون شهری را پیگیری می‌کند و انشالله این اتفاق می‌افتد.

انتهای پیام/

ارسال نظر