رییس جمهور در اجتماع مردم شاهرود:

دورانی که برخی می‌خواستند روی توانمندی‌های ایران معامله کنند، گذشت

رئیس جمهور تصریح کرد: بنده به نمایندگی و از زبان شما ملت بزرگ و نیروهای مسلح مقتدر کشور می‌گویم که اگر دشمن بار دیگر خطا و اشتباهی کند و بخواهد کوچکترین تعرضی به خاک و منافع ایران اسلامی داشته باشد، بداند چنان پاسخی دریافت خواهد کرد که او و حامیانش را پشیمان خواهد کرد.

دورانی که برخی می‌خواستند روی توانمندی‌های ایران معامله کنند، گذشت

به گزارش مملکت آنلاین، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در اجتماع پرشور مردم شهرستان شاهرود، مردم این شهرستان را دارای پیشینه تاریخی، تمدنی و برخوردار از ایمان، اعتقاد و باورهای دینی توصیف کرد و گفت: آنچه موجب افتخار مردم این خطه در تاریخ بیش از هزار ساله است ایستادگی، پایمردی و دلدادگی به حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) است.

رئیس جمهور در ادامه افزود: مردم شاهرود پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مردمی ظلم‌ستیز بودند و در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کردند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در دفاع از دین، وطن و ارزش‌های انقلاب خوش درخشیدند که گواه صدق این مدعا تقدیم بیش از هزار شهید در دفاع مقدس و در دفاع از حرم و حریم است.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه مردم شاهرود در عرصه علم و دانش و فرهنگ نیز همواره نام‌آور و نامدار بوده‌اند، تصریح کرد: چهره‌های علمی و فرهنگی این خطه نه فقط برای شاهرود و سمنان که برای جهان اسلام منشاء اثر بوده‌اند.

رئیس جمهور در بخش بعدی سخنانش با بیان اینکه مردم ایران با وجود همه دشمنی‌ها اهداف بلندی دارد، دلیل دشمنی‌ها با این ملت را ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های استعمار و استکبار جهانی و حمایت جانانه این ملت از آرمان آزادی فلسطین به تبعیت از امام راحل و رهبری معظم انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز پس از ۴۵ سال همه امت اسلامی و بلکه همه جهان بشریت به حقانیت این سخن شما در دفاع از فلسطین و ضدیت با رژیم صهیونیستی واقف شده‌اند.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه نیاز امروز کشور بیش از همه زمان‌ها کار و تلاش و افزایش تولید است، اظهار داشت: امروز زمینه مناسبی برای کار و فعالیت در عرصه‌های مختلف وجود دارد و نیازمند کار و تلاش برای جهش تولید هستیم. آنچه رهبری فرزانه انقلاب از ما در دولت و دیگر بخش‌ها می‌خواهند این است که در مسئولیت خود بهترین‌ها را ارائه کنیم تا از دستاورد دستان ما اقتصاد و تولید کشور رونق بگیرد.

رئیس جمهور با اشاره به آمارهای ارائه شده از بازگشت واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید، کاهش نرخ بیکاری و رشد اشتغال تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، ما به قله نزدیک شدیم و به هیچ‌وجه حق نداریم خسته یا ناامید شویم. باید برای رفع موانع تلاش کنیم و بنده و همکارانم بالاترین افتخارمان تلاش برای رفع موانع از پیش پای تولیدکنندگان در بخش‌های مختلف است.

رئیسی با بیان اینکه دستگاه‌ها موظف هستند با عملکرد قانونمدارانه و روابط سالم کاری از فعالان بخش‌های مختلف حمایت کنند و از رواج روابط ناسالم اداری جلوگیری کنند، گفت: باید از هر مسئله‌ای که باعث نارضایتی و ناامیدی مردم می‌شود پرهیز کرد. اسلام برای ما عزت و کرامت آورد و عزت و کرامت مردم باید حفظ شود و هیچ‌کس حق ندارد باعث مخدوش شدن عزت و کرامت دیگران شود. همچنین هر کس در هر کجای دنیا بخواهد عزت و کرامت مردم ما را مخدوش کند، ملت ایران در مقابل او ایستادگی خواهد کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی تصور می‌کردند که می‌شود به ایران اسلامی آسیب وارد کرد و لذا به خاک و منافع ایران حمله کردند، گفت: جمهوری اسلامی و ملت ایران ابتدا سعی کردند آنها را از این حمله و هجمه و ستم و ظلم بازدارند، اما وقتی آنها دست به این جنایت زدند، باید تنبیه می‌شدند و ملت بزرگ ایران آنها را تنبیه کرد.

رئیسی افزود: بنده به نمایندگی و از زبان شما ملت بزرگ و نیروهای مسلح مقتدر کشور می‌گویم که اگر دشمن بار دیگر خطا و اشتباهی کند و بخواهد کوچکترین تعرضی به خاک و منافع ایران اسلامی داشته باشد، بداند چنان پاسخی دریافت خواهد کرد که او و حامیانش را پشیمان خواهد کرد.

رئیس جمهور اظهار داشت: بنده در مذاکره حضوری و تلفنی با برخی کشورهای غربی گفته‌ام که مبادا بخواهند با زبان زور با جمهوری اسلامی و ملت ایران سخن بگویند، ملت ایران از عقلانیت، تدبیر، منطق و سخن برخوردار است و دوران زورگویی تمام شده است. اگر اهل مذاکره هستید ما میز مذاکره را ترک نکرده‌ایم، اما اگر بخواهید با زور و قلدری سخن بگویید بدانید کار شما پیش نمی‌رود و ملت بزرگ ایران و دولتمردان ایران اسلامی با قوت و قدرت در مقابل شما خواهند ایستاد.

رئیسی تصریح کرد: دورانی که برخی می‌گفتند روی موشک‌ها شعار مرگ بر اسرائیل ننویسید چون ممکن است برخی را عصبانی و تحریک کند و دورانی که برخی می‌خواستند با برجام ۲ و ۳ روی موشک‌ها و توانمندی‌های ایران معامله کنند گذشت؛ ما به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد که کسی روی قدرت و توانایی‌های جمهوری اسلامی ایران که به برکت خون شهدا ایجاد شده معامله کند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح مشکلاتی از جمله تامین آب پایدار، رفع مشکلات زیست محیطی و برخی مشکلات دیگر خاطرنشان کرد: دولت حتما برای رفع مشکل و تامین آب پایدار و نیز رفع مشکلات محیط زیستی در شاهرود تلاش خواهد کرد و بدانید هر فعالیت صنعتی، اقتصادی و معدنی فرع بر حفظ محیط زیست است. دولت مردمی از کنار چاله‌ها عبور نخواهد کرد بلکه آنها را چاره می‌کند. امشب و در جلسه حل مسئله‌ای که خواهیم داشت به این مسائل رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر