نخستین نیروگاه مرکز خورشیدی حمایتی کشور در روستای پنداس کاشان افتتاح شد

نخستین نیروگاه مرکز خورشیدی حمایتی کشور (۲۱۵ مگاواتی)روز پنجشنبه با حضور مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ، فرماندار ویژه کاشان و مدیر کمیته نیروگاه های خورشدی تجدید پذیر در روستای پنداس کاشان به بهره برداری رسید.

نخستین نیروگاه مرکز خورشیدی حمایتی کشور در روستای پنداس کاشان افتتاح شد

به گزارش مملکت آنلاین، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این آیین گفت:این نیروگاه الگوی موفقی از مشارکت مردم در راستای جهش تولید است.

ترکمانه افزود:این نیروگاه هم در بحث تولید برق،هم در حوزه پدافند غیرعامل،کاهش هزینه زیرساخت شبکه برق،افزایش درآمد برای روستای پنداس و غیره تاثیرگذار است.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بیان کرد:امیدواریم این الگو در دیگر روستاهای کشور هم اجرا شود،این نیروگاه امکان ثروت آفرینی برای مردم روستا را دارد،کمبود برق با ایجاد این نیروگاه ها رفع می شود.

ترکمانه گفت:بنیاد برکت در سال جاری ۱۰ درصد از طرح های اشتغال زایی خود را به راه اندازی نیروگاه های خورشیدی اختصاص می دهد.

وی افزود:۴۰ نفر از بانوان روستای پنداس در این طرح مشارکت کردند ، ۶۵ میلیارد ریال هزینه راه اندازی این مکان بود و ۸۰ میلیارد ریال کار زیرساختی برای این طرح اجرا شد،این نیروگاه امکان برق رسانی به ۲۳۰ خانه را داشته و قابلیت توسعه دارد و خریدار برق تولیدی آن وزارت نیرو است.

فرماندار ویژه کاشان هم گفت:نیروگاه مرکز خورشیدی حمایتی روستای پنداس طرحی مردمی است که توسط ۴۰ نفر از بانوان این روستا اجرا شد و در سطح کشور بینظیر است و برای ۴۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می کند.

محمدشریف زارعی افزود:عملیت اجرایی این طرح سال ۱۴۰۲ آغاز شد و امروز به بهره برداری رسید، این اقدام الگویی برای ایجاد فرصت برای مشارکت مردم در بحث تولید است.

انتهای پیام/

ارسال نظر