برنامه‌های شهرداری تهران برای روز قدس

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با تشریح برنامه‌های روز جهانی قدس گفت: ویژه برنامه محوری شهرداری تهران در پاسداشت این روز مهم و تاریخی، تجمع کودکان و مادران در حمایت از کودکان و مادران فلسطینی با عنوان «لشکر قدس» است.

برنامه‌های شهرداری تهران برای روز قدس

به گزارش مملکت آنلاین از شهرداری تهران، مصطفی زیبایی نژاد روز پنجشنبه در این خصوص افزود: یکی از سیاست‌هایی که امسال در همه برنامه‌ها بر آن تأکید داریم ترویج فرهنگ جهاد، پایداری، مقاومت و استکبارستیزی به عنوان الگوی پیشرفت و تعالی در بین نسل جوان و نوجوان ایران اسلامی است و قصد داریم با ایجاد زمینه و امکان حضور و مشارکت فعال کودکان و نوجوانان در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس نسبت به روشنگری درخصوص اهمیت و تاثیر حضور و وحدت ملت های مسلمان در حمایت از غزه و فلسطین و نقش آنها در شکست نقشه های استکبار جهانی و نگاه جهانی به مسئله فلسطین بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه های شهرداری تهران در روز جهانی قدس با شعار طوفان الاحرار و تحت عنوان محوری لشکر قدس برگزار خواهد شد، گفت: برنامه محوری روز قدس از ساعت ۹ صبح روز جمعه با تجمع کودکان، نوجوانان و مادران در حمایت از کودکان و مادران فلسطینی در میدان انقلاب با اجرای برنامه های فرهنگی مقاومت برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: ویژه برنامه های فرهنگی‌ای با موضوع مقاومت تحت عنوان پویش مردمی «من لشکر قدسی ام» در این راستا طراحی شده است؛ استیج اصلی برنامه در میدان انقلاب برپا شده و حضور هنرمندان حوزه مقاومت، شاعران مردمی، مداحان بنام و برگزاری ویژه برنامه های کودک و نوجوان در این اجتماع بزرگ انجام می شود.

وی تاکید کرد: رونمایی از سرود لشکر قدس با اجرای گروه سرود یک هزار نفره شامل نوجوانان مدارس شهر تهران از برنامه های ویژه در این تجمع بزرگ مردمی خواهد بود.

زیبایی نژاد یادآور شد: طراحی و اجرای پردیس های فرهنگی مقاومت در مسیر راهپیمایی با استقرار غرفه های فرهنگی و خدماتی و همچنین ارائه خدمات ویژه به کودکان و نوجوانان و توزیع محصولات فرهنگی به مناسبت این روز تاریخی به راهپیمایان روز جهانی قدس از دیگر برنامه ها خواهد بود.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های مناطق و مجموعه های شهرداری تهران در مسیرهای راهپیمایی، تصریح کرد: نمایشگاه بزرگ «دیار مقاومت» با شبیه سازی سازه هایی از نماد کشورهای جبهه مقاومت و سازه بزرگ قدس شریف در کنار این اجتماع بزرگ مردمی در میدان انقلاب برپا می شود. همچنین توزیع اقلام فرهنگی و تبلیغی در حوزه مقاومت، نصب تصاویر کودکان و مادران فلسطینی، شهدای مقاومت و... و همچنین ایجاد فضاسازی مناسب برای روشن نمودن شمع برای همدردی با مردم مظلوم فلسطین از دیگر برنامه ها برای این روز خواهد بود.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: ویژگی برنامه های پاسداشت روز جهانی قدس شهرداری تهران در سال جاری این است که محدود به یک روز و یک مکان خاص نیست، بلکه در هفته منتهی به روز جهانی قدس در تمامی محلات و سطح شهر برنامه های مناسبتی اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر