اعلام مسیرهای راهپیمایی روز قدس در مراغه

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس از ساعت ۱۰:۳۰ روز جمعه، ۱۷ فروردین با تجمع در میدان طلوع فجر آغاز می‌شود و در مسیر حیابان قدس تا میدان شهرداری و حیابان امام خمینی (ره) تا میدان مصلی ادامه می‌یابد.

اعلام مسیرهای راهپیمایی روز قدس در مراغه

به گزارش مملکت آنلاین، مرتضی مینویی در حاشیه جلسه هماهنگی برای برگزاری روز جهانی قدس ۱۴۰۳ در این شهرستان افزود: محل سخنرانی پایانی و قرائت قطعنامه روز جهانی قدس این شهرستان هم میدان مصلی تعیین شد.

وی ادامه داد: امسال راهپیمایی روز جهانی قدس با توجه به حمله روز گذشته رژیم غاصب اسراییل به کنسولگری ایران در سوریه و همچنین نسل‌کشی مردم غزه، متفاوت‌تر و پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

وی ضمن محکومیت این حمله موشکی و عرض تسلیت به مناسب شهادت مدافعان حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی» و پنج نفر دیگر از همرزمانشان، اضافه کرد: این جنایت که از ضعف صهیونیست‌ها در رویارویی با جبهه مقاومت نشات گرفت، بار دیگر نقض پروتکل‌های بین‌المللی از سوی این رژیم غاصب را به نمایش گذاشت.

فرماندار مراغه از مردم این شهرستان برای حضور پرشور در راهپیمایی دعوت کرد و ادامه داد: اهمیت روز جهانی قدس به عنوان یادگار امام راحل رفته‌رفته بیشتر می‌شود و ژرفای اندیشه‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران را به خوبی نشان می‌دهد.

«مینویی» با تاکید بر اینکه مسئله فلسطین منحصر به این کشور اسلامی نیست و دغدغه‌ای برای جهان اسلام به شمار می‌رود، اضافه کرد: اگر روز قدس و واکنش‌های جهانی نسبت به جنایت‌های اسراییلی‌ها نبود، چه بسا دکترین «نیل تا فرات» استکبار تحقق می‌یافت و امروز جهان اسلام مدوین تفکر عمیق امام خمینی (ره) است.

فرماندار مراغه همچنین تصریح کرد: این رژیم جعلی امروز در غزه از هیچ جنایتی در مواجهه با زنان و کودکان فروگذار نمی‌کند و اوج وحشیگری صهیونیست‌ها در معرض دید جهانیان قرار گرفته است.

وی اسراییل را غده سرطانی و فرزند نامشروع استکبار جهانی خواند و افزود: اکنون که نهادهای بین‌المللی حقوق‌ بشر در استیصال کامل به سر می‌برند، مردم باید با حضور پرشورتر در راهپیمای روز جهانی قدس، ضمن کمک معنوی به مردم غزه، واکنش خودشان نسبت به جنایت‌های صهیونیست‌ها را به جهانیان اعلام کنند.

خون شهدای دمشق ریشه انقلاب را آبیاری کرد

رییس اداره تبلیغات اسلامی مراغه نیز در جلسه هماهنگی برای برگزاری روز جهانی قدس در این شهرستان بیان کرد: خون شهدای دمشق ریشه انقلاب را بار دیگر آبیاری کرد و مردم مراغه در کنار ملت شریف ایران و با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، جوابی دندان‌شکن به این جنایت می‌دهند.

 

حجت‌الاسلام بهروز جعفری افزود: برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن راهپیمایی روز قدس امسال همه دست‌اندرکاران شهرستان دست به دست هم می‌دهند و زمینه حضور اقشار مختلف مردم را در این راهپیمایی هموار می‌کنند.

به گفته وی اداره آموزش و پرورش با حضور حداکثری معلمان و دانش‌آموزان و راه‌اندازی پویش دانش‌آموزی برای نابودی اسراییل، شهرداری با تبلیغات محیطی، پادگان امام رضا (ع) با استقرار جایگاه و سیستم صوتی در میدان مصلی، در برگزاری این راهپیمایی مشارکت می‌کنند.

وی افزود: کنترل ترافیک در مسیرهای راهپیمایی، اطلاع‌رسانی در فضای مجازی و رسانه‌ها و دعوت از اقشار مختلف مردم، خانواده‌های معظم شهدا و بسیجیان برای حضور پرشور نیز از دیگر اقدامات برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این راهپیمایی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

ارسال نظر