کاشت ۹ میلیون بوته انواع گل در تبریز

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز گفت: ۹ میلیون بوته انواع گل در اجرای طرح استقبال از بهار در سطح این شهر کاشته شد.

کاشت ۹ میلیون بوته انواع گل در تبریز

به گزارش مملکت آنلاین، سیامک آسیایی افزود: برنامه‌های طرح استقبال از بهار از سوی این سازمان از دی‌ ماه سال گذشته آغاز شده بود و در آستانه عید نوروز با سرعت بیشتری اجرا شد و این روند همچنان ادامه دارد.

وی اظهار کرد: در اجرای این طرح ضمن آماده‌سازی فضاهای سبز شهری برای اجرای طرح‌های گلکاری به وضعیت عمومی پارک ها، سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها رسیدگی شده و گونه‌ های مورد نیاز در واحدهای تولیدی گل و گیاه تولید شده است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز گفت: اجرای طرح استقبال از بهار و گلکاری در سطح میادین و پارک های شهر علاوه بر زیبایی بصری و ایجاد فضای شاداب در سطح شهر، در ایجاد سرسبزی محیط شهری نیز نقش بسزایی ایفا می کند.

آسیایی، ادامه داد: اجرای طرح‌های گلکاری بهاری در سطح شهر و ایجاد ده‌ها فرش گل‌های زیبا و ترکیبی از گونه‌های بهاری، چیپس‌ چوب(چوب‌های کوچک رنگی) و شن رنگی در میادین، تفرجگاه‌ها و بوستان‌های شهر، موجب افزایش روحیه نشاط و شادابی و سلامت روحی و روانی شهروندان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از گل های کاشته شده در سطح شهر، در مراکز تولید گل و گیاه شهرداری تبریز تولید شده‌ است، یادآور شد: با تجهیز مراکز تولیدی گل و گیاه مناطق دهگانه شهرداری تبریز تلاش می شود گونه های مورد نیاز حوزه فضای سبز در خود گلخانه های در اختیار شهرداری تولید شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر