توقف استفاده از مازوت در نیروگاه شهیدمنتظری اصفهان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: مازوت سوزی در نیروگاه شهید منتظری قطع و مشعل‌های مازوت در این نیروگاه خاموش شد.

توقف استفاده از مازوت در نیروگاه شهیدمنتظری اصفهان

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مهران زینلیان امروز ‌سه‌شنبه گفت: روند فعالیت این نیروگاه به شرایط سابق و استفاده از سوخت گاز بازگشته است.

وی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به تشریح شرایط واقعی استان در سطح ملی و مقاومت نسبت به عدم استفاده از سوخت مازوت در اصفهان، این موضوع مورد تأکید مسوولان عالی کشور از جمله رئیس سازمان محیط زیست کشور نیز قرار گرفت و در مصاحبه‌های متعدد، اصفهان را از دایره سوخت مازوت خارج کرده بودند.

زینلیان افزود: متاسفانه علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته، پس از اقدامات تروریستی در چند نقطه از کشور که چالش جدی در تأمین گاز ایجاد کرد و در ادامه سرمای شدید در برخی نقاط کشور به ناچار و با دستورِ سطح ملی، برای مدت محدودی مازوت سوزی در نیروگاه شهید منتظری انجام شد.

وی ادامه داد: اکنون با مساعد شدن شرایط کشور و با پیگیری مکرر در سطح ملی و تأمین گاز نیروگاه، از امروز ۲۹ اسفندماه، مازوت سوزی در نیروگاه شهید منتظری قطع شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ابراز امیدواری کرد: در سال آینده با واگذاری مدیریت سبد سوخت به استان و باتوجه به اقدامات صورت گرفته در راستای اجرایی شدن مصوبات مقابله با آلودگی هوا و جابه‌جایی صنایع آلاینده از شعاع ۵۰ کیلومتری اصفهان پس از ۱۶ سال، شاهد کاهش غلظت آلاینده‌ها در اصفهان و هوایی پاک برای در اصفهان باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر