صحت انتخابات مجلس در ورامین، قرچک و پیشوا با رد صلاحیت نفر اول تایید شد

رئیس ستاد انتخابات شهرستان ورامین گفت: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک به دلیل رد صلاحیت نفر اول، به دور دوم کشیده شد.

صحت انتخابات مجلس در ورامین، قرچک و پیشوا با رد صلاحیت نفر اول تایید شد

به گزارش مملکت آنلاین، سیدمحمد زاهدی اظهار داشت: صحت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا تایید شده، اما صلاحیت نفر اول رد شده است.

وی با تأکید بر این که صحت انتخابات در حوزه انتخابیه ورامین، پیشواو قرچک تایید شده اظهار داشت: به استناد ماده ۶۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اسناد جدید ارائه شده، فقط صلاحیت نفر اول انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه توسط شورای نگهبان رد شده و انتخابات با نفرات دوم و سوم به دور دوم رفته است.

زاهدی تصریح کرد: دولت و شورای نگهبان، خود را موظف می دانند تا از آراء مردم صیانت کنند لذا هیچ خللی در تایید صحت برگزاری انتخابات وجود ندارد و انتخابات دیار ۱۵ خرداد با سلامت برگزار شده است.

معاون سیاسی فرمانداری ورامین گفت: دلیل واضح و روشن تایید صحت انتخابات در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک، به دور دوم رفتن انتخابات است که نشان دهنده تایید برگزاری انتخابات در یازدهم اسفند ماه است.

در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، علی خزائی به عنوان نفر دوم و حسین نوش‌آباد حائز رتبه سوم شده بودند که در دور دوم انتخابات برای کسب یک کرسی حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک با یکدیگر رقابت می‌کنند.

پیش از این مهدی زمانی افشار منتخب مردم حوزه انتخابیه ورامین ، قرچک و پیشوا در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شده بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر