افتتاح ۳ ایستگاه در خط ۶ مترو تهران در هفته آینده

معاون شهردار تهران گفت: شنبه ۳ ایستگاه در خط ۶ افتتاح می‌شود که یک ایستگاه آن تبادلی با خط ۷ خواهد بود.

افتتاح ۳ ایستگاه در خط ۶ مترو تهران در هفته آینده

به گزارش مملکت آنلاین، محسن هرمزی در  آیین پایان عملیات حفاری مکانیزه و احداث تونل پروژه توسعه جنوبی خط ۶ متروی تهران با بیان اینکه پروژه امروز یکی از سخت ترین پروژه های تونلی کشور به جهت شیب منفی این پروژه بود. گفت: توسعه جنوبی خط ۶ مجزای خط ۶ و ۱۰ کیلومتری حساس و راهگشاست. عملیات حفاری از سال گذشته زمان بیشتری گرفت و امروز شاهد اتمام عملیات ساخت تونل هستیم.

وی با بیان اینکه برای سال آینده به احداث ایستگاه های مهم محدوه حرم حضرت عبدالعظیم می پردازیم، گفت: نقطه پایانی و آغازین این خط با راه آهن ایستگاه تبادلی خواهد داشت و این اهمیت ایستگاه را دوچندان می کند. لذا عملیات ساخت این ایستگاه ها سرعت خواهد گرفت تا حداکثر ظرف ۱۸ ماه به بهره برداری برسد.
بر اساس گزارش سایت شهر، هرمزی گفت: دوستان ما در متروی تهران تحریم شدند؛ اما ما همچنان به نوکری مردم می پردازیم و این حائز اهمیت است. حجم عملیات عمرانی ما به قیمت روز ۳ هزار میلیارد تومان است. این دستگاهی که امروز از تونل خارج شد در خط جدید متروی تهران یعنی خط ۹ مترو مورد استفاده خواهد گرفت و بزودی شاهد شروع این خط به شرط انجام کنسرسیوم خواهیم بود و  شنبه هفته آینده شاهد افتتاح ۳ ایستگاه در خط ۶ مترو هستیم که یک ایستگاه آن تبادلی با خط ۷ مترو خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر