آماده باش ۴۹ پایگاه اورژانس ایلام در تعطیلات نوروز

رییس اورژانس ایلام از آماده باش ۴۹ پایگاه اورژانس ۱۱۵ ایلام برای ایام نوروز خبر داد.

آماده باش ۴۹ پایگاه اورژانس ایلام در تعطیلات نوروز

به گزارش مملکت آنلاین، صیدنور علیمرادی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمام پایگاه‌های اورژانس استان مهیای آخرین چهارشنبه سال هستند گفت: کارشناسان فوریت‌های پزشکی در این ۴۹ پایگاه به محض اعلام ماموریت از مرکز هدایت عملیات، به صحنه‌ی حادثه اعزام خواهند شد تا اقدامات درمانی و مراقبتی لازم را به مددجویان اورژانسی ارائه دهند.

وی ضمن اشاره به ضرورت رعایت نکات ایمنی در این روز گفت: مهم‌ترین اقدام در رابطه با حوادث چهارشنبه سوری، پیشگیری است. چرا که آسیب‌های ناشی از سوختگی و انفجار بار روانی و مالی زیادی برای مردم داشته و اثرات آن بر زندگی مردم تا مدت‌ها پابرجا خواهد بود.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی ایلام با اشاره سبقه تاریخی این جشن باستانی خاطرنشان کرد: این جشن برای شادی مردم است و نباید آن را به یک خاطره‌ی تلخ تبدیل کرد. به همین منظور به دلیل آسیب پذیرتر بودن کودکان لازم است والدین گرامی فرزندان خود را زیر نظر داشته باشند و اجازه‌ی حضور آنها در مکان‌های پر خطر را ندهند.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: مردم هنگام بروز هرگونه حادثه، در صورت دسترسی به مراکز درمانی مراجعه کنند یا ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۱۵ تماس گرفته و به توصیه‌های کارشناسان مرکز ارتباطات تا زمان رسیدن آمبولانس عمل نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر