پروژه زمزم ۳ فولاد خوزستان بزودی افتتاح می‌شود

مدیر پروژه‌های ناحیه احیا در شرکت فولاد خوزستان گفت: پروژه مگامدول آهن اسفنجی (زمزم ۳) شرکت فولاد خوزستان در چند روز آینده به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

پروژه زمزم ۳ فولاد خوزستان بزودی افتتاح می‌شود

به گزارش مملکت آنلاین، سینا ربی در حاشیه بازدید اصحاب رسانه خوزستان از پروژه مگامدول آهن اسفنجی (زمزم ۳) شرکت فولاد خوزستان که امروز (۱۵ اسفندماه) انجام شد، اظهار کرد: قرارداد این پروژه در مهرماه سال ۹۸ بین شرکت فولاد خوزستان به عنوان کارفرما و شرکت فناور معادن و فلزات، به ارزش ۱۳۵ میلیون یورو منعقد شد که با وجود مشکلات و موانع فراوان در راه تکمیل این کارخانه، بدون استفاده از یک نیروی خارجی در بهمن ماه امسال به بهره‌برداری رسید که در چند روز آینده به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: هدف از اجرای این پروژه تولید سالانه یک میلیون و ۷۶۰ هزار تن آهن اسفنجی است که با به ظرفیت رسیدن این کارخانه، شرکت فولاد خوزستان از خرید آهن اسفنجی به میزان ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن در سال بی نیاز می‌شود.

ربی ادامه داد: از سوی دیگر ظرفیت فروش و حتی صادرات آهن اسفنجی به میزان حداقل یک میلیون تن در سال ایجاد می‌شود.

مدیر پروژه‌های ناحیه احیا در شرکت فولاد خوزستان گفت: با اجرای این پروژه ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ تا ۴۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار شده‌اند.

وی بیان کرد: تفاوت نرخ خرید آهن اسفنجی و تولید آن در هر تن ۶ میلیون تومان است و در حال حاضر ظرفیت این کارخانه در هر ساعت ۲۲۰ تن است که میزان زیادی سودآوری دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر