انتخابات در ملایر به دور دوم کشید

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه این شهرستان نخستین حوزه انتخابیه‌ای بود که موفق به شمارش و تجمیع آراء شد، گفت: در مجموع در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ملایر ۹۳ هزار و ۵۲۲ رأی مأخوذه داشتیم که از این تعداد، ۸۸ هزار و ۲۵۵ رأی صحیح به دست آمد.

انتخابات در ملایر به دور دوم کشید

به گزارش مملکت آنلاین،  سلمان اسماعیلی شنبه ۱۲ اسفند در جمع خبرنگاران، برگزاری انتخابات یازدهم اسفندماه ۱۴۰۲ را پیروزی بسیار بزرگ و چشمگیری خواند و اظهار کرد: منتخب اول مردم ملایر حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه با ۲۲ هزار و ۸۹۷ رأی با کسب ۲۵.۹۴ درصد آراء به‌عنوان منتخب اول مردم ملایر به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

وی تصریح کرد: حسین احمدی با  ۱۶ هزار و ۶۸۷ رأی معادل  ۱۸.۹۱ درصد و احمد آریائی‌نژاد با ۱۶ هزار و ۶۱۲ رأی معادل ۱۸.۸۲ درصد آراء به عنوان نفرات دوم و سوم، به علت عدم کسب ۲۰ درصد آراء به مرحله دوم راه یافتند.

اسماعیلی افزود: طبق قانون، زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات پس از تأیید نهایی نتایج انتخابات در وزارت کشور و هماهنگی با شورای نگهبان در یک فرصت یک ماهه اعلام خواهد شد.

وی این انتخابات شکوهمند را به محضر همه مردم ایران، مقام معظم رهبر، نیروی‌های انقلاب، خانواده شهدا،  مؤمنین و متدینین و همه علاقمندان و دلسوزان و خیرخواهان ایران تبریک گفت و افزود: به لطف خداوند یک پیروزی بزرگ ملی به واسطه مشارکت بالای مردم ایران، استان همدان و شهرستان ملایر ثبت و ضبط شد.

فرماندار ویژه ملایر با تأکید بر اینکه پیروزی قطعی این میدان مردم بودند، تصریح کرد: طرف بازنده حماسه یازدهم اسفندماه بدخواهان، تحریم‌کنندگان انتخابات، آمریکا و صهیونیسم بودند که بیش از یک‌سال بر طبل تحریم انتخابات کوبیدند و چیزی جز شکست نصیب‌شان نشد.

اسماعیلی ضمن قدردانی از همه مردم که با مشارکت بالا، قوی و حضور حماسی کار را تمام کردند و برخلاف همه تصورات و تحلیل‌ها آمدند، گفت: از همه دست‌اندرکاران انتخابات، هیأت اجرایی، هیأت نظارت و بازرسی، نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی، شورای تأمین، معاونین، بخشداران، نمایندگان فرماندار و بخشدار و در مجموع بیش از ۵۰۰۰ نفر که عمده آنها را جوانان تشکیل می‌دادند، در طول بیش از شش ماه برگزاری این انتخابات را بر عهده گرفتند.

وی با بیان اینکه به لطف خداوند و تلاش‌های صورت گرفته موفق شدیم انتخاباتی با بالاترین تراز امنیتی، کمترین حاشیه، انتخاباتی سالم، رقابتی و مشارکتی قوی برگزار کنیم، بیان کرد: برگزاری انتخابات الکترونیک راه‌های نرفته و تجربه جدیدی بود اما کارآمدی، لیاقت و ظرفیت بزرگ مردم ملایر و دست‌اندرکاران انتخابات منتج به پیروزی بزرگی شد.

اسماعیلی ضمن قدردانی از تمامی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از مرحله پیش‌ثبت‌نام تا ثبت‌نام قطعی و ۵۵ نفری که در نهایت به عنوان کاندیداهای حوزه انتخابیه ملایر اعلام شدند و نیز اعضای ستادها و مردم که در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و افزایش مشارکت سهیم بودند، افزود: مشارکت مردم ملایر در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی از انتخابات دوره قبل در سال ۱۳۹۸ بالاتر بود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: داوطلبان تا ۴۸ ساعت پس از پایان رأی‌گیری فرصت دارند شکایت و اعتراض خود را به ستاد انتخابات شهرستان اعلام کنند و در مهلت یک هفته‌ای قانونی به شکایات رسیدگی شده و نتایج نهایی به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

فرماندار ویژه ملایر با تأکید بر اینکه انتخابات تمام الکترونیک بسیار رضایت‌بخش بود، خاطرنشان کرد: فعلا تصمیمی در مورد نحوه برگزاری دور دوم انتخابات گرفته نشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر