انصراف ۳ کاندیدا از حوزه انتخابیه سبزوار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه سبزوار اعلام کرد:‌ سه نفر از نامزدهای این حوزه انتخابیه از ادامه حضور در رقابت های دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی انصراف دادند.

انصراف ۳ کاندیدا از حوزه انتخابیه سبزوار

به گزارش مملکت آنلاین، محمدعلی یاوری روز یکشنبه به خبرنگاران گفت:‌ با انصراف این نامزدها شمار افراد حاضر در گردونه رقابت های انتخاباتی این حوزه به ۷۱ نفر رسیده است.

وی افزود:‌ بر اساس ماده ۵۶ قانون انتخابات، نامزدهای انتخاباتی تا ۷۲ ساعت قبل از آغاز فرایند رای گیری می توانند نسبت به انصراف خود از ادامه حضور در این عرصه اقدام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه سبزوار گفت: نامزدهای منصرف از حضور در این عرصه، باید حداکثر تا ۷۲ ساعت قبل از انتخابات، یعنی ساعت هشت صبح روز هشتم اسفندماه، مراتب انصراف خود را به صورت کتبی به ستاد انتخابات شهرستان سبزوار، واقع در فرمانداری ویژه سبزوار اعلام کنند.

حوزه انتخابیه سبزوار شامل شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد، دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که اکنون ۷۱ نفر نامزد بر سر تصاحب آن رقابت دارند.

این حوزه انتخابیه ۳۸۶ هزار نفر واجد شرایط رای دادن دارد که بیش از ۲۰ هزار نفر آنان رای‌ اولی هستند.

مجموعا ۴۴۶ شعبه رای گیری برای ۶ شهرستان این حوزه انتخابیه تعریف شده ۱۹۷ شعبه آن شهری و ۲۴۹ شعبه روستایی است و از مجموع آن ۳۲۱ شعبه ثابت و ۱۲۵ شعبه سیار است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، جمعه ۱۱ اسفندماه برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر