افتتاح ۷۲ پروژه و آبرسانی به ۱۶۱ شهر و روستای استان هرمزگان در سفر وزیر نیرو

همزمان با سفر رییس جمهور به استان و دهه مبارک فجر، با بهره‌برداری از ۷۲ پروژه آب و فاضلاب، ۱۵۶ روستا و پنج شهر این استان با حضور علی اکبر محرابیان وزیر نیرو آبرسانی شد.

افتتاح ۷۲ پروژه و آبرسانی به ۱۶۱ شهر و روستای استان هرمزگان در سفر وزیر نیرو

به گزارش مملکت آنلاین، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو روز پنجشنبه در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های حوزه آب هرمزگان با اشاره به اقدامات ماندگار در حوزه آب و فاضلاب گفت: با اجرای طرح جهاد آبرسانی و حضور نهادهای انقلابی در اقصی نقاط کشور شاهد اقدامات ماندگاری هستیم.

محرابیان با بیان اینکه بهره‌برداری از پروژه‌های سفر، پایان راه نیست و آغاز حرکت جدید در خدمات رسانی است، تصریح کرد: در دور دوم سفر رییس جمهور به هرمزگان ۱۶ مصوبه جدید پیش بینی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: تکمیل این پروژه‌ها بتواند رضایت نسبی مردم را در حوزه آب و برق فراهم آورد.

وزیر نیرو، پیشرفت جهاد آبرسانی در استان هرمزگان را ستود و مشارکت نیروی دریایی سپاه در جهاد آبرسانی را مثبت ارزیابی کرد.

دریا فرصتی ارزشمند برای سرمایه‌گذاران بخش آب است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان نیز در حاشیه رونمایی از این پروژه ها با بیان اینکه ۷۲ پروژه آبرسانی همزمان با دهه فجر و دور دوم سفر رئیس جمهور و هیات دولت به هرمزگان تکمیل شده است، افزود: دولت سیزدهم با تکمیل این پروژه‌ها نشان داد که عزم جدی در به سرانجام رساندن پروژه‌ها دارد.

عبدالحمید حمزه‌پور افزود: پروژه های دور دوم سفر رییس جمهور، تاثیرات اجتماعی به‌سزایی بر مناطق مختلف هرمزگان دارد و علاوه بر تامین آب پایدار شهرها و روستاهای دارای تنش آبی، بر شرایط زیست محیطی استان نیز تاثیرگذار است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تشریح جزئیات این پروژه‌ها به طرح‌های آبرسانی اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های بخش آب، ۱۵۶ روستا و پنج شهر از نعمت آب آشامیدنی پایدار بهره‌مند شدند.

حمزه پور با بیان اینکه برای تکمیل این پروژه‌ها نباید از همراهی و حمایت‌های مجموعه وزارت نیرو، مجموعه شرکت مهندسی آبفای کشور و استاندار هرمزگان غافل شد، گفت: حضور سرمایه‌گذاران بخش آب به دلیل همجواری هرمزگان با دریا یک فرصت است که در این دولت بر استفاده از این ظرفیت تاکید شده است.

وی گفت: در همین راستا پنج سایت نمک زدایی و توسعه آب شیرین کن ها به میزان۱۴ هزار و ۵۰۰ مترمکعب همزمان با دور دوم سفر رییس جمهور و دهه فجر به سرانجام رسید و با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

وی به تکمیل پروژه های بخش فاضلاب اشاره کرد و گفت: این پروژه ها در سه شهرستان بندرعباس، میناب و بشاگرد اجرا و تکمیل شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، ارزش اعتباری پروژه مدول اول تصفیه خانه فاضلاب میناب سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است که با بهره برداری از این پروژه کمک شایانی به محیط زیست شهرستان میناب خواهد کرد.

وی در ادامه به تکمیل طرح تصفیه فاضلاب روستای خمینی شهر بشاگرد با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این تصفیه خانه ۱۱۰ مترمکعب در روز ظرفیت دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین به بهره‌برداری از ۶ پروژه توسعه و ارتقای تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس(بخش های پیش تصفیه و مایع تصفیه خانه) اشاره کرد و گفت: این طرح جزو مطالبات اصلی و مهم شهروندان مرکز استان است که با تکمیل این پروژه ها بارقه امید در شهر بندرعباس زنده شد و قدم مهمی در راستای بهبود شرایط زیست محیطی بندرعباس برداشته شد

به گفته وی، با این اتفاق، ضمن جلوگیری از ورود ۱۰۰ هزار مترمکعب پساب به دریا از این ظرفیت پس از فرایند تصفیه و شیرین سازی در صنایع غرب بندرعباس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر