بزرگترین نیروگاه برق شمال‌شرق کشور وارد فاز تعمیرات شد

رئیس گروه برق و ابزار دقیق دفتر فنی نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان گفت: تعمیرات اساسی در بزرگترین نیروگاه برق شمال شرق کشور با هدف آمادگی برای گذر از پیک مصرف برق ۱۴۰۳ آغاز شده است.

بزرگترین نیروگاه برق شمال‌شرق کشور وارد فاز تعمیرات شد

به گزارش مملکت آنلاین، امید مختارشاهی اظهار کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با داشتن ۱۴۳۴ مگاوات ظرفیت اسمی، سه درصد از برق کشور را تولید می‌کند و قرار است اورهال (تعمیرات اساسی) بخشی از این مجموعه که از ۲۰ آبان ماه شروع شده است، تا ۲۰ دی ماه به پایان برسد.

وی بیان کرد: تمام قطعات و تجهیزات واحدهایی که در برنامه تعمیرات اساسی قرار می‌گیرند، باز و دوباره مونتاژ می‌شوند تا در صورت نیاز به سرویس یا تعویض، اقدام لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه اکنون تعمیرات اساسی در یکی از واحدهای مجموعه در حال انجام است، گفت: این عملیات در سایر واحدها نیز انجام خواهد شد تا ایرادهای کلی و جزیی برطرف و آمادگی نیروگاه برای گذر از دوران پیک مصرف برق سال آینده حفظ شود.

رئیس گروه برق و ابزار دقیق دفتر فنی نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان افزود: این تعمیرات اساسی که از اواخر آبان ماه آغاز شده، تا کنون ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به‌دنبال اشتغال ایجادشده از آن، از افراد بومی استان و شهرستان استفاده شده است.

بیش از ۴۹۰ هزار مگاوات ساعت انرژی در نیروگاه شیروان تولید شد

مدیرعامل نیروگاه سیکل‌ ترکیبی شیروان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: میزان تولید برق این مجموعه در آذر ماه امسال از مرز ۴۹۰ هزار مگاوات ساعت عبور کرده است.

سید یحیی نوبخت گفت: از این میزان تولید، بیش از ۳۵۰ هزار مگاوات ساعت سهم واحدهای گازی و بیش از ۱۴۰ هزار مگاوات ساعت مربوط واحدهای بخار بوده است.

کاهش ۵۲ درصدی مصرف گازوئیل

وی با بیان اینکه میزان‌ آمادگی نیروگاه شیروان برای تولید بیش از ۵۷۹ هزار مگاوات ساعت بوده است، ادامه داد: راندمان نیروگاه ۴۶.۳۴ درصد بود و از سویی میزان گازوئیل مصرفی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد کاهش یافته است.

نیروگاه سیکل‎‌ترکیبی شیروان با ظرفیت تولید ۱۴۳۴ مگاوات شامل شش واحد گازی ۱۵۹ مگاواتی و سه واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی است. حدود ۲۵۰ نفر در این نیروگاه تولید برق اشتغال دارند که شبانه‌روز در حال فعالیتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر