ایمن‌سازی گود برج میلاد

شهردار منطقه دو گفت: گود برج میلاد پس از حدود ۱۰ سال ایمن سازی شد.

ایمن‌سازی گود برج میلاد

به گزارش مملکت آنلاین، صالحی در حاشیه مراسم ایمن سازی گود برج میلاد و مقاوم سازی شش «پل سواره رو» در قالب هشتاد و دومین پویش امید و افتخار در جمع خبرنگاران گفت: امروز یکی از اتفاقات خوب شهر رقم خورد و پروژه‌ای که برای مردم نگرانی‌هایی را ایجاد کرده بود رفع نگرانی شد. در حقیقت پروژه موسوم به گود برج میلاد مربوط به پروژه‌ای است که در اوایل دهه نود تحت عنوان برج‌های دوقلو کاربری اداری و هتل داشت و به واسطه مشکلاتی در اجرا و همچنین انتقاد شورای عالی شهرسازی، متوقف شد.

وی افزود: این پروژه ۱۰ سال متوقف ماند و تبدیل به یک خطر شد که خوشبختانه اعضای شورای شهر تهران و مدیریت شهری در دوره ششم نسبت به رفع خطر این گود اقدام کردند. بر همین اساس جداره‌هایی با اجرای ۲۰ هزار متر مربع سازه، مقاوم سازی و پارکینگ نیز طراحی شد.

صالحی ادامه داد: طرح جایگزین در مرحله بعد پس از تصویب با بهره گیری و دعوت از مشارکت کنندگان اجرایی خواهد شد تا نسبت به افزایش سرانه‌های شهر اقدام شود. البته طرح باید مطالعات امکان سنجی را پشت سر بگذارد تا هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ امکان تحقق توسعه سرانه‌های مد نظر به صرفه باشد. این طرح با رویکرد اداری و هتل که رویکرد بهینه اراضی این منطقه است مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

شهردار منطقه ۲ تأکید کرد: سازه زمانی نهایی می‌شود که پروژه به صورت کامل اجرا شود، اما در حال حاضر ایمنی مرکز همایش‌های برج میلاد اتفاق افتاده، آنچه که نیاز به تکمیل دارد خود پروژه است که تا پایان سال طرح نهایی آن ارائه و وارد مرحله انتخاب سرمایه گذار خواهد شد. قطعا این مرحله نیز از طریق فراخوان و بررسی صلاحیت مشارکت کنندگان انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر