تعاون روستایی گیلان، ۹۵۰۰ تن برنج خریداری کرده است

مدیر تعاون روستایی گیلان، با بیان اینکه تعاون روستایی گیلان در مجموع ۹۵۰۰ تن خرید، مشارکت و مباشرت برنج را انجام داده است، گفت: این برنج ها اعم از رسوبی سال گذشته و تازه امسال است.

تعاون روستایی گیلان، ۹۵۰۰ تن برنج خریداری کرده است

به گزارش مملکت آنلاین، کیوان حسن پور با اشاره به رسوب ۱۰۰ هزار تنی برنج سال گذشته در استان گیلان، اظهار کرد: با دستور وزیر جهاد کشاورزی و تاکید استاندار گیلان، خرید برنج از کشاورزان از تیرماه آغاز شد.

وی با بیان اینکه تعاون روستایی گیلان در قالب اتحادیه های تعاون روستایی، خرید برنج سال گذشته و امسال را انجام داد، تصریح کرد: اتحادیه تعاون روستایی علاوه بر خرید برنج از کشاورزان، مباشرت و مشارکت در خرید هم داشت.

مدیر تعاون روستایی گیلان با اشاره به خرید برنج از کشاورزان با قیمت هر کیلو ۷۴ تا ۷۸ هزار تومان، عنوان کرد: طی چند ماه اخیر ۸۹۰۰ تن برنج کیفی هاشمی اعم از رسوبی و تازه را خریداری کردیم.

حسن پور همچنین از مشارکت شرکت های زنجیره ای معتبر جهت خرید برنج به حجم ۳۰۰۰ تن خبر داد و بیان کرد: اتحادیه تعاون روستایی ۱۳۰۰ تن برنج پر محصول از جمله فجر و شیرودی را با کمک اداره کل غله استان خریداری کرده که برنج فجر رسوبی و تازه به ترتیب ۵۰ و ۵۶ هزار تومان و برنج شیرودی رسوبی و تازه به ترتیب ۴۰ هزار و ۵۰۰ و ۴۶ هزار تومان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه تعاون روستایی گیلان در مجموع ۹۵۰۰ تن خرید، مشارکت و مباشرت برنج را انجام داده است، ادامه داد: این میزان خرید به بازار برنج کمک کرد؛ البته هزینه تمام شده سال گذشته ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان و امسال ۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود و لذا باید برنج را با قیمت مناسب از کشاورز بخریم.

مدیر تعاون روستایی گیلان از آمادگی خرید میوه شب عید خبر داد و خاطرنشان کرد: برای حمایت از باغداران، خرید را آغاز کردیم که شامل ۲۰۰ تن مرکبات می شود.

وی با بیان اینکه هر کیلو کیوی حدود ۲۵ تا ۲۷ هزار تومان و هر کیلو پرتقال ۱۴ تا ۱۶ هزار تومان خریداری می شود، گفت: از هفته های آینده خرید ۲۰۰ تنی سیب از استان های تولیدکننده آغاز و در سردخانه ها برای شب عید ذخیره سازی می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر