احیای شش واحد تولیدی راکد شهرستان رزن

فرماندار رزن از بازگشت و احیای شش واحد راکد و تعطیل این شهرستان به چرخه تولید مجدد خبر داد.

احیای شش واحد تولیدی راکد شهرستان رزن

به گزارش مملکت آنلاین، علی اصغر غفاری‌آثار در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان رزن، اظهار کرد: شهرستان رزن در سال‌های اخیر دارای ۱۱ واحد تعطیل و راکد بود که با پیگیری دستگاه‌های ذیربط از این تعداد، شش واحد با اشتغال پایدار ۱۸۶ نفر دوباره به چرخه تولید بازگشتند ضمن اینکه احیاء مابقی واحدهای راکد شهرستان نیز در دست پیگیری است.

وی افزود: سال گذشته شهرستان رزن در بحث اشتغال برتر بود و انتظار این است با تلاش تمامی دستگاه‌های شهرستان امسال نیز رتبه برتر استان را کسب کنیم.

غفاری‌آثار همچنین با بیان اینکه تاکنون ۱۰۸۴ نفر از تعهد اشتغال امسال شهرستان معادل ۸۵ درصد آن محقق شده است، تصریح کرد: بنیاد علوی باید تلاش کند در بحث اشتغال خود را به ما برساند، اگر نمی‌تواند سیستم خود را از شهرستان رزن خارج و یا کارهای شهرستان را به خود شهرستان واگذار کند.

وی با اشاره به اینکه بنیاد علوی ۲۹ درصد و بنیاد برکت ۲۴ درصد در سال‌جاری در این شهرستان تعهد اشتغال خود را محقق کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این میزان عملکرد بنیاد علوی و بنیاد برکت در شهرستان با تسهیلات و اعتباراتی که داریم، قابل قبول نیست و باید به وظیفه خود عمل کنند.

غفاری‌آثار در ادامه اظهار کرد: مدیرکل کار استان قول داده در بحث تعاونی تولید شهرستان هر میزان تسهیلات در این رابطه نیاز باشد کمک کند و مشکلی نخواهد بود اما شرط دریافت این تسهیلات ایجاد شرایط تعاونی است و باید شرکت و تعاونی تشکیل شود.

وی در بخش دیگری گفت: در بحث مسکن مهر شهر دمق ۱۸ واحد اضافه داریم که مقرر شده این واحدها به متقاصیان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد تحویل شود و انتظار است بخشدار و شهردار دمق هر چه سریع‌تر در این رابطه به نتیجه و جمع بندی برسند.

غفاری‌آثار در ادامه با اشاره به اختصاص پنج میلیارد تومان اعتبار از محل سفر برای پارک علم و فناوری استان و خانه خلاق شهرستان رزن یادآور شد: برای راه‌اندازی خانه خلاق  شهرستان مکان لازم در دانشگاه پیام نور از یک‌سال گذشته دیده شده و آمادگی لازم برای راه‌اندازی خانه خلاق را داریم و انتظار است در این رابطه شهرستان ویژه دیده شود.

برگزاری رویداد ایده پارک در رزن در آینده نزدیک

معاون پارک علم و فناوری استان همدان هم از برگزاری رویداد ایده پارک در شهرستان رزن در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: هر ساله رویداد ایده پارک را در سطح شهرستان‌های استان همدان برگزار می کنیم که امسال نیز این رویداد در شهرستان رزن برگزار خواهد شد.

خزایی با بیان اینکه برای برگزاری این رویداد همکاری دستگاه‌های مرتبط با فناوری و رشد در  شهرستان رزن ضروری است، افزود: برای شناسایی ایده‌ها و افراد دارای طرح باید یک رویداد برگزار کنیم، از طریق این رویداد افراد شناسایی و ایده‌های آنها به داوری گذاشته می‌شود و ایده‌هایی که از حداقل فناوری و نوآوری برخودار و قابلیت تجاری‌سازی داشته باشد، درخواست می‌کنیم در پارک علم و فناوری پذیرش شوند و وقتی که مورد پذیرش قرار گرفت این ایده‌ها از حمایت‌هایی که قانون برای واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان دارد، می‌توانند استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: قبل از برگزاری این رویداد جلسه‌ای با عنوان پیش‌رویداد برگزار خواهد شد که در این جلسه دانش‌آموزانی که دارای طرح و ایده هستند را مشاوره و کمک می‌کنند که چگونه ایده خود را در این رویداد ارائه دهند.

خزایی با اشاره به اینکه خروجی این رویداد این است که ۱۰ ایده جدید در شهرستان شناسایی و جذب می‌شود، گفت: در این رویداد ۱۵ میلیون تومان برای پنج نفر از افراد برگزیده تخصیص خواهیم داد ضمن اینکه انتظار است شهرداران و دستگاه‌های مرتبط با فناوری و رشد شهرستان برای سایر افراد برگزیده این رویداد نیز اعتباری را اختصاص دهند.

وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری استاندار همدان ۵۰ میلیارد تومان برای واحدهای فناور سطح  استان تخصیص داد، تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری امسال ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای واحدهای فناوری که شرکت ثبت کنند با بازپرداخت ۴۸ ماهه و با نرخ چهار درصد تخصیص داده و خوشبختانه محدودیت منابع نداریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر