هوای مشهد باز هم آلوده شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در بیست و یکمین روز آبان ۱۴۰۲ پس از یک روز سلامت و گذر از آلودگی دو روزه، با افزایش حجم آلاینده‌ها بار دیگر در شرایط ناسالم برای تنفس شهروندان قرار گرفت.

هوای مشهد باز هم آلوده شد

به گزارش مملکت آنلاین، مهدی اله‌پور افزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۲۳ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط ناسالم است و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته هم با عدد۱۱۷ از شرایط ناسالم برای شهروندان مشهدی خبر می‌دهد.

وی با بیان این که کیفیت هوای ۲ منطقه "سرافرازان و خاقانی" برای تمامی افراد آلوده است ادامه داد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۲۱ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای تنفس افراد حساس گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر