پروژه گازرسانی به ۲۱ روستای شهرستان جوانرود افتتاح شد

پروژه گازرسانی به ۲۱ روستای شهرستان جوانرود با حضور استاندار کرمانشاه افتتاح شد.

پروژه گازرسانی به ۲۱ روستای شهرستان جوانرود افتتاح شد

به گزارش مملکت آنلاین، ناصر حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، در مراسم با اشاره به وضعیت گازرسانی به جوانرود، گفت : این شهرستان دارای دو شهر است که به صورت ۱۰۰ درصدی گازرسانی شده اند. 

وی افزود: این شهرستان ۹۷ روستا دارد که پیش از این به ۶۳ روستای آن گازرسانی شده بود و امروز مراسم گازرسانی به ۲۱ روستای دیگر آن برگزار می‌شود تا تعداد روستا‌های گازدار شهرستان به ۸۴ روستا برسد. 

مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه یادآور شد: تعداد مشترکین گاز شهرستان جوانرود تا پیش از اجرای این پروژه ۲۵ هزار و ۵۰۰ مشترک بود که امروز ۱۳۸۲ مشترک جدید به آن اضافه شده است. 

وی به سختی‌های گازرسانی به این روستا‌ها هم اشاره کرد و گفت: باتوجه به موقعیت کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر، کار گازرسانی به این روستا‌ها بسیار دشوار بود.

حسینی اعتبار هزینه شده برای گازرسانی به این روستا‌ها را ۱۶۱ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: باتوجه به موقعیت کوهستانی منطقه، برای اولین بار در کشور شبکه هوایی گازرسانی در این پروژه به طول سه کیلومتر اجرایی شد. 

وی گفت: هم اکنون ضریب گازرسانی در شهرستان جوانرود در بخش شهری ۱۰۰ درصد و در بخش روستایی ۹۴.۵ درصد است.

مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه در خصوص گازرسانی به روستا‌های باقی مانده شهرستان جوانرود نیز گفت: هرچند این روستا‌ها به دلایلی همچون زیر ۲۰ خانوار بودن مشمول گازرسانی نیستند، اما با این وجود برای پنج روستای آن مطالعات و عملیات طراحی انجام شده و آماده پیمان سپاری است و برای دیگر روستا‌ها هم با اختصاص اعتبار تلاش می‌کنیم گازرسانی صورت گیرد .

انتهای پیام/

ارسال نظر