پیش بینی برداشت ۳۶ تن برنج در فنوج

مدیر جهادکشاورزی فنوج در جنوب‌ سیستان و بلوچستان گفت: کار برداشت برنج از سطح ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان با برداشت رقم زودرس "چمپا" آغاز شده و پیش بینی می‌شود ۳۶ تن شلتوک برنج تولید و روانه بازار مصرف شود.

پیش بینی برداشت ۳۶ تن برنج در فنوج

به گزارش مملکت آنلاین، قنبر نارویی اظهار کرد: مهمترین ارقام برنج کشت شده در فنوج چمپا، صدری، هیر و دم سیاه بوده و کار کشت برنج در اردیبهشت ماه انجام شده است.

وی قنات مرکز شهر، کوشک و مَگون را عمده مناطق کشت برنج شهرستان فنوج اعلام کرد و افزود: آب شالیزارهای فنوج از آب مازاد قنوات تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آب و هوای منحصر به فرد در نقاط مختلف بلوچستان، سبب شده تا سالانه در صدها هکتار اراضی برنج کشت شود، افزود: قابلیت کشت سالانه ۲ و حتی سه بار شالی در منطقه بلوچستان وجود دارد.

مدیر جهادکشاورزی فنوج گفت: شالی‌زارها و کشت برنج در لا به لای نخلستان‌ها، سرسبزی و زیبایی خاصی به طبیعت این منطقه گرمسیری کشور بخشیده است.

فنوج مستعد کاشت انواع محصولات باغی و خارج از فصل

وی با بیان اینکه فنوج با دارا بودن شرایط اقلیمی مساعد و خاک حاصلخیز، مستعد کاشت انواع محصولات باغی و خارج از فصل است، تصریح کرد: ۲۴۰ هکتار از اراضی زیر کشت این شهرستان به کشت انواع محصولات خارج از فصل از جمله گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان، خیار، کدو و پیاز اختصاص دارد.

نارویی افزود: سطح زیرکشت مرکبات فنوج ۲۰۰ هکتار است که از این تعداد ۱۶۰ هکتار بارور و ۴۰ هکتار آن غیر بارور است.

وی با اشار به اینکه برداشت مرکبات از نیمه اول آذرماه در فنوج آغاز و تا نیمه دوم بهمن ماه ادامه دارد، پیش بینی کرد تا پایان فصل برداشت یک‌هزار و ۶۰۰ تن انواع محصول باغی برداشت شود.

مدیر جهادکشاورزی فنوج گفت: محصولات باغی این شهرستان شامل پرتقال، لیموترش، لیموشیرین، نارنج، ترنج، نارنگی، گریپ فُروت، انار دانه سفید و سیب گلاب است.

انتهای پیام/

ارسال نظر