آغاز برداشت برنج در استان قزوین

مدیر جهاد کشاورزی قزوین گفت: عملیات برداشت برنج از شالیزارهای این شهرستان آغاز شده و پیش بینی می‌شود ۱۸ هزار تن برنج روانه بازار شود.

آغاز برداشت برنج در استان قزوین

به گزارش مملکت آنلاین، سعید صالحی ضمن بیان این مطلب افزود: عملیات برداشت برنج به صورت شلتوک (برنج در پوسته اولیه) از سه هزار و ۷۰۰ هکتار از شالیزارهای شهرستان قزوین آغاز شده و برنج کاران مناطق رودبار الموت و طارم سفلی در حال برداشت این محصول هستند.

وی تصریح کرد: عمده پراکنش کشت محصول برنج در رجایی دشت، رازمیان، معلم کلایه و طارم سفلی از توابع شهرستان قزوین است و عمده رقم کشت شده را نیز "هاشمی" به خود اختصاص می‌دهد.

این مسوول با بیان اینکه تاکنون بیش از ۵۰ تن محصول شلتوک از شالیزارهای این شهرستان برداشت شده است، خاطرنشان کرد: عملکرد برداشت برنج پنج تن در هر هکتار است و در حال حاضر نیز ۵۰ واحد برنج کوبی فعال این مناطق برنج را از شلتوک جدا می‌سازند.

صالحی خاطرنشان کرد: با حمایت از کشاورزان شالیکار و پرداخت تسهیلات جهت خرید ادوات و ماشین‌آلات نوین کشاورزی، خوشبختانه بخش عمده‌ای از کاشت و برداشت برنج در این شهرستان به صورت مکانیزه ‌انجام می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین یادآور شد: کاهش هزینه ‌تولید، صرفه جویی در وقت، افزایش بهره‌وری نیروی کار و افزایش تولید محصول برنج از مهمترین اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین است.

انتهای پیام/

ارسال نظر