از سوی بنیاد کرامت رضوی انجام می شود؛

اجرای ۳۸ طرح بزرگ فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و اقتصادی همزمان با دهه کرامت

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی گفت: بنیاد کرامت رضوی همزمان با دهه کرامت ۳۸ طرح بزرگ فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و اقتصادی را در سراسر کشور اجرا خواهد کرد.

اجرای ۳۸ طرح بزرگ فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و اقتصادی همزمان با دهه کرامت

به گزارش مملکت آنلاین، محمدحسین استادآقا اظهار کرد: برنامه‌های بنیاد کرامت در دهه کرامت با مشارکت کانون‌های خدمت و خادمیاری سراسر کشور اجرایی خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با اجرای این برنامه‌ها به سهم خود در بزرگداشت این دهه مبارک کرامت نقش‌آفرین باشیم.

میزبانی از کاروان‌های زائران محروم

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد کرامت رضوی در این دهه را تشریح و اظهار کرد: یکی از اقدامات ویژه در این دهه استمرار طرح «مهر درخشان رضوی» میزبانی از ۱۰۰۰ نفر زنان سرپرست خانوار استان قم، که در قالب ۲۳ کاروان به مشهد مقدس مصرف خواهند شد. این زائران تخت پوشش حمایتی و توانمندسازی بنیاد کرامت رضوی در استان قم قرار دارند. همچنین زائران محروم شامل بیماران صعب العلاج و زیارت اولی از سراسر کشور است که در قالب ۳۰ کاروان، شامل ۱۳۰۰ نفر به مدت سه روز میهمان آستان قدس رضوی خواهند بود.

وی افزود: همچنین در این ایام ۲۴۰۰ نفر در قالب ۴۰ کاروان زائران محروم و زیارت اولی از استان خراسان رضوی که با وجود فاصله نزدیک با مشهد مقدس، توفیق تشرف به حرم امام رضا (ع) را نداشته‌اند، به مدت یک روز به دعوت بنیاد کرامت رضوی زائر امام هشتم (ع) خواهند شد. میزبانی از ۱۰۰ زائر غیرایرانی نو شیعیان و محبین اهل بیت علیهم السلام، اسکان زائرین احسان پذیر از دیگر طرح‌های بنیاد کرامت رضوی در این دهه خواهد بود.

استادآقا به دیگر طرح‌های نیز اشاره کرد و گفت: میزبانی از چهارهزار دختر احسان جو از سراسر کشور و بویژه ۸۰۰ دختر احسان جو از مشهد در قالب پویش «هشتمین آرزو» نیز از برنامه‌های شاخص بنیاد کرامت رضوی در دهه کرامت رضوی است.

اطعام ۵۰۰ هزار محروم، آزادسازی ۵۰ زندانی جرایم غیرعمد

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی به دیگر طرح‌های ویژه این دهه نیز اشاره و اظهار کرد: در دهه کرامت با مشارکت دبیرخانه‌های خدمت رضوی، ۵۰۰ هزار نفر از محرومان شناسایی شده، با غذای متبرک رضوی اطعام خواهند شد.

وی افزود: حمایت از هزار زن سرپرست خانوار استان قم همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س)، حمایت ویژه از محرومان شهر خرمشهر همزمان با سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر، پرداخت بدهی نقدی احسان پذیران حاشیه شهر مشهد در قالب طرح «آقا حساب کردند» و آزادسازی ۵۰ زندانی جرایم مالی غیر عمد در قالب پویش «نذر امام» از دیگر برنامه‌های بنیاد کرامت رضوی در دهه کرامت است.

آغاز پویش اهدای جهیزیه با مشارکت خیرین

به گفته استادآقا، حمایت این بنیاد از آغاز زندگی مشترک زوج‌های جوان احسان‌پذیر، در دهه کرامت نیز تداوم خواهد داشت و در همین راستا با استفاده از ظرفیت روضه‌های خانگی که توسط مرکز امور خانواده بنیاد کرامت مدیریت می‌شود، پویش تسهیل ازدواج برای تأمین و اهدای ۸ هزار سری جهیزیه آغاز خواهد شد. همچنین در این دهه ۸۰ سری جهیزیه به زوج‌های احسان‌پذیر مشهدی اهدا می‌شود تا همزمان با دهه کرامت، زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

اشتغال‌زایی؛ از روستای حسین‌آباد جنگل تا سیستان وبلوچستان

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی را محور دیگر برنامه‌های بنیاد کرامت رضوی در دهه کرامت برشمرد و گفت: در این دهه مبارک، شبکه آب کشاورزی و مرکز کارآفرینی و اشتغال روستای حسین آباد جنگل افتتاح خواهد شد.

وی افزود: آغاز بهره برداری از ۵۰۰ چاهک سیستان و بلوچستان و راه اندازی کارگاه‌های خیاطی با هدف ایجاد اشتغال برای ۶۰ سرپرست خانوار، دو طرح دیگر حوزه اشتغالزایی خواهد بود. بنیاد کرامت رضوی در دهه کرامت امسال، برگزاری جشن‌ها، پویش‌ها و برنامه‌های فرهنگی و ورزشی متعددی را هم پیش بینی کرده است.

استادآقا در این باره گفت: جشن روز دختر و جشن تکلیف دختران در سالروز ولادت حضرت معصومه (س)، رونمایی از مجموعه آموزش دختران نور و افتتاح کلینیک کرامت در مؤسسه تربیت بدنی، حرکت کاروان دوچرخه سواری حرم تا حرم و عزیمت آنها از قم به مشهد و همچنین برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی در ۲۰۲۰ محله محروم کشور، در رشته‌های فوتسال، والیبال و باستانی برای گروه سنی نونهال و نوجوان، از جمله این جشن‌ها و جشنواره‌ها است.

حمایت از تشکل‌های مردمی حاشیه مشهد برای برگزاری جشن‌های خیابانی

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی همچنین گفت: بنیاد کرامت رضوی برای شب و روز ولادت با سعادت امام رضا (ع) نیز برنامه‌های متعددی خواهد داشت.

وی افزود: برپایی موکب‌های خدمت رسانی و نور افشانی در مجتمع‌های میان راهی، فعال کردن موکب استقبال در شب میلاد حضرت و نور افشانی، دو برنامه محوری این ایام خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر