تردد در جاده تخریب شده اردبیل سرچم طی ده روز آینده برقرار می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: راهداران در حال احداث کنارگذر جایگزین در محدوده پل تخریب شده در کیلومتر ۵۵ اردبیل - سرچم هستند و احداث این مسیر و برقراری تردد در آن دست کم هفت تا ۱۰ روز زمان لازم دارد

تردد در جاده تخریب شده اردبیل سرچم طی ده روز آینده برقرار می‌شود

به گزارش مملکت آنلاین، کلیم اله وثوقی با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اثر بارش شدید و وقوع سیل، یک دهنه پل طاقی سه دهه به طول هشت متر در کیلومتر ۵۵ اردبیل به سمت سرچم در محدوده روستای گزور چای به طور کامل تخریب شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این مسیر به طور کامل مسدود است و امکان تردد این مسیر وجود ندارد، افزود: راهداران در حال احداث کنارگذر فرعی از این مسیر هستند و احداث این کنار گذر دست کم هفت تا ۱۰ روز زمان خواهد برد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اضافه کرد: شهروندان و رانندگان عبوری از این مسیر به سمت مرکز کشور و استان‌های دیگر می توانند از دو مسیر اردبیل-آستارا و اردبیل- بستان آباد تردد کنند.

وی در خصوص برآورد ریالی حجم خسارت‌های وارده به ابنیه فنی در این مسیر گفت: امروز برای اجرای پل جدید مشاور انتخاب می‌شود و عملیات تخریب کامل سازه پل آغاز خواهد شد.

وثوقی همچنین در خصوص تخریب ابنیه فنی در سایر محورهای ارتباطی استان اردبیل هم گفت: طی روز گذشته اغلب راه‌های استان شاهد بارش شدید و سیل بود و محور فرعی کنگرلو –قوشا در شهرستان مشگین شهر هم تخریب شده است و راهداران در تلاش هستند طی امروز و فردا مسیر جایگزین احداث کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: در سایر مسیرهای ارتباطی استان مشکل تردد وجود ندارد و تردد در همه راه‌های استان جریان دارد.

وی درباره برآورد اولیه از میزان خسارت وارد شده به ابنیه فنی راه‌های استان هم گفت: هنوز برآورد اولیه آماده نشده است و به محض تکمیل اطلاعات برآورد میزان تخریب اعلام خواهد شد.

وثوقی اظهار کرد: در سال جاری در چندین نوبت شاهد وقوع سیل در راههای ارتباطی مناطق مختل استان بودیم که در هر نوبت بلافاصله فرم‌های مربوط به مدیریت بحران برآورد و به استانداری و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ارسال شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر