آب زاینده رود در تعطیلات نوروز جاری خواهدبود

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: در تلاشیم که جریان فعلی در رودخانه زاینده‌رود را برای ایام عید نوروز حفظ کنیم.

آب زاینده رود در تعطیلات نوروز جاری خواهدبود

به گزارش مملکت آنلاین، محمود چیتیان روز چهارشنبه در نشست تخصصی آب و رسانه در محل سالن اجتماعات این شرکت افزود: بر همین اساس پیش بینی می‌شود که جریان آب در رودخانه و به ویژه در کلانشهر اصفهان در ایام نوروز و حضور گردشگران و مسافران در این دیار جاری باشد.

وی درباره میزان آب ذخیره شده در سد زاینده‌رود اظهارداشت: اکنون ۳۰۸ میلیون مترمکعب آب ذخیره شده داریم و این رقم پارسال در چنین روزهایی ۲۳۸ و در متوسط بلند(دوره ۵۲ ساله) ۶۸۸ میلیون متر مکعب بوده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: میانگین بارش‌ها از ابتدای سال آبی(مهر ۱۴۰۱) تاکنون در ایستگاه اندازه گیری بارش در چِلگِرد کوهرنگ بعنوان یکی از سرشاخه‌های اصلی زاینده‌رود یک هزار و ۲۷۰ میلیمتر بوده است.

چیتیان با اشاره به افزایش بارندگی‌ها تصریح کرد: این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و ۱۱۳ و در بلند مدت یک هزار و ۳۳ میلی‌متر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بارش‌های پیش بینی شده فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۲ بخش قابل توجهی از نیاز آبی دینفعان حوضه تامین خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر