وزیر اقتصاد از قطع رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی مافیای آرد خبرداد

وزیر اقتصاد با اشاره به قطع رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی مافیای آرد با اجرای طرح هوشمند سازی یارانه نان، حاشیه‌سازی های اخیر را قابل پیش بینی دانست.

وزیر اقتصاد از قطع رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی مافیای آرد خبرداد

به گزارش مملکت آنلاین، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در توئیتی نوشت: «وقتی رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی مافیای آرد را قطع می کردیم آماده غوغاسالاری آنها در اذهان جامعه بودیم.»

طرح هوشمند سازی یارانه نان نخستین گام عملی دولت در راستای استقرار حکمرانی اقتصادی مبتنی بر داده است؛ نوعی از حکمرانی که نورافکنی بر تاریکخانه‌های اقتصادی می‌اندازد و در پرتو این شفافیت، دیگر مجالی برای بروز رانت و فساد نخواهد بود. 

آنچه این روزها بیش از هر چیزی دستمایه حمله به وزارت اقتصاد و هجمه علیه وزیر امور اقتصادی و دارایی شده دقیقا طرحی است که نقطه آغاز اقتصادی شفاف و بدون پستوهای فسادخیز خواهد شد.

در گزارش وزارت اقتصاد از میزان انحراف مصارف نان اعلام شد که با داده های بدست آمده از طرح، حداقل ۱۸۰ هزار تن انحراف مصارف آرد در ماه یعنی روزی ۵ تا ۶ هزار تن انحراف مصرف آرد یارانه ای در کشور وجود دارد. نکته مهم در این آمار و ارقام، شناسایی این میزان انحراف بوده که بر مبنای حکمرانی داده محور و هوشمند، به دست آمده و تا پیش از آن امکان این شناسایی وجود نداشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر