روابط فرهنگی ایران و روسیه مستحکم است/ ترویج سنت حسنه گفت‌وگوهای دینی

متروپولیتن آنتونی ولوکولامسک در دیدار رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه روابط فرهنگی ایران و روسیه مستحکم است، گفت: ما برای گسترش گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدکس روسیه که سنت حسنه‌ای است، تلاش بسیاری می‌کنیم.

روابط فرهنگی ایران و روسیه مستحکم است/ ترویج سنت حسنه گفت‌وگوهای دینی

به گزارش مملکت آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که در رأس هیأتی عالی رتبه به منظور شرکت در هفتمین کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی به قزاقستان سفر کرده است، با متروپولیتن آنتونی ولوکولامسک، رئیس دپارتمان روابط خارجی کلیسای ارتدکس روسیه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور در سخنانی، با گرامیداشت یاد و خاطره مرحومان آیت‌الله تسخیری و متروپولیتن فئوفان «مؤسس گفت‌وگوهای مشترک اسلام و مسیحیت ارتدکس روسیه»، اظهار داشت: این گفت‌وگوها تاریخ طولانی دارد و پر ثمر بوده است.

ما برای دولت و ملت روسیه احترام قائل هستیم

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: این گفت‌وگوها به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد اما در حال حاضر، آمادگی داریم که دور جدید آن را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: پیش از این، موضوع این گفت‌وگوها مشخص شده بود و قرار بود در مسکو برگزار شود، ولی با تغییرات جهان پس از کرونا، بهتر است موضوعی که با دنیای امروز مطابقت دارد، انتخاب شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور با اعلام آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای برگزاری دور بعدی گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدکس روسیه از رئیس دپارتمان روابط خارجی کلیسای ارتدکس روسیه برای سفر به ایران دعوت به عمل آورد.

وی در عین حال، بیان کرد: ما برای دولت و ملت روسیه احترام ویژه‌ای قائل هستیم و امیدواریم روابط خوب دو کشور را با همکاری یکدیگر توسعه دهیم.

سفر به ایران آرزوی قلبی من است

متروپولیتن آنتونی ولوکولامسک نیز در سخنانی، با ابراز خرسندی از دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حاشیه برگزاری هفتمین کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی در قزاقستان گفت: این کنگره جهانی زمینه‌ای فراهم کرده است تا بشنویم، بگوییم و با دوستان خود ملاقات کنیم.

رئیس دپارتمان روابط خارجی کلیسای ارتدکس روسیه تأکید کرد: شما دوستان قدیمی ما هستید. روابط فرهنگی ایران و روسیه مستحکم است و همواره از گسترش این روابط استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به قدمت دیرینه گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدکس روسیه تصریح کرد: گفت‌وگوهای دینی قطعا موجب گسترش بیشتر پیام صلح و همدلی جهانی می‌شود و ما برای گسترش گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت که سنت حسنه‌ای است، تلاش بسیاری می‌کنیم.

رئیس دپارتمان روابط خارجی کلیسای ارتدکس روسیه خاطرنشان کرد: آرزوی قلبی من است که به ایران سفر کنم و به زودی این آرزو محقق خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر