یک روزنامه مجرم شناحته شد

سخنگوی هیئت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی گفت: اعضای هیات منصفه با اکثریت آراء، مدیر مسئول روزنامه اعتماد را مجرم شناختند.

یک روزنامه مجرم شناحته شد

به گزارش مملکت آنلاین، اکبر نصراللهی روز دوشنبه اظهارداشت: اتهام‌های بهروز بهروزی نشر اکاذیب و تخلف از مفاد بند ۴ مصوبه ۲۹۸ شورای امنیت ملی موضوع تبصره ۲ ماده ۵ قانون مطبوعات در صفحه ۹ روزنامه تاریخ ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ بود که هیات منصفه پس از شنیدن دفاعیات متهم با اکثریت آراء در موضوع اتهام وی را مجرم دانست و نیز وی را با اکثریت آراء مستحق تخفیف ندانست.

وی افزود: بهروزی مدعی شد از مصوبه شورای امنیت ملی خبر نداشت و به او ابلاغ نشده است. در مقابل برخی اعضای هیات نظارت یادآوری کردند که مصوبه‌های شورای امنیت ملی از طریق معاونت مطبوعاتی به رسانه‌ها ابلاغ می‌شود و مدیر مسئول اعتماد هم در اظهارات‌ خود به موارد قبلی تعامل با بخش‌های مسئول، اشاره کرده است.

نصراللهی ادامه داد: رأی دادگاه رسیدگی به شکایت هیات نظارت بر مطبوعات در مورد پرونده اتهام‌های روزنامه اعتماد که به ریاست قاضی کریمی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک برگزار شد ، متعاقبا صادر خواهد شد.

براساس این گزارش، آخرین حکم دادگاه در مورد پرونده قبلی متهم، یک سال ممنوعیت از فعالیت مطبوعاتی بود که با اعتراض وی، پرونده در دیوان عالی کشور در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر