فنلاند، دارایی‌های روسیه را مسدود کرد

رئیس بخش تحریم‌ های وزارت خارجه فنلاند امروز از مسدود شدن دارایی‌ های روسیه در این کشور خبر داد.

فنلاند، دارایی‌های روسیه را مسدود کرد

به گزارش مملکت آنلاین، «پیا ساریوارا» (Pia Sarivaara) رئیس بخش تحریم‌ های وزارت خارجه فنلاند امروز یکشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که کشورش دارایی‌ های روسیه به ارزش حدود ۱۹۰ میلیون یورو را مسدود کرده است.

رئیس بخش تحریم‌ های وزارت خارجه فنلاند در این ارتباط ادامه داد: مسائل مربوط به دارایی‌ های مسدود شده از سوی بخش وصول بدهی‌ ها در حال بررسی هستند. این اداره در حال حاضر حساب‌ ها و دارایی‌ های روسیه به ارزش ۱۸۷ میلیون یورو را مسدود کرده است.

این مقام وزارت خارجه فنلاند در این خصوص اضافه کرد که دارایی های مذکور شامل اموال، سهام، خودروها، قایق‌ ها و هواپیماها است.

بلومبرگ چندی پیش در گزارشی خبر داد که آلمان امکان استفاده از دارایی‌ های مسدود شده روسیه برای بازسازی اوکراین را مدنظر قرار داده است.

به گفته این خبرگزاری، دولت «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان از درخواست اوکراین برای غرامت جنگی حمایت می‌ کند، اما هنوز موضع رسمی در مورد چگونگی توقیف دارایی‌های دولت روسیه اتخاذ نکرده است.

در این ارتباط گفته شده بود پس از حل مسائل حقوقی و عملکرد مشابه سایر کشورهای غربی، برلین هم آمادگی دارد تا از میلیاردها یورو از دارایی‌های مسدود شده روسیه برای کمک به بازسازی اوکراین استفاده کند.

همچنین گزارش شده است که «آنالنا بربوک»، وزیر امور خارجه آلمان از روسیه خواسته است تا خسارات ناشی از جنگ اوکراین را بپردازد. وزیرخارجه آلمان همچنین اصرار دارد که توقیف برخی از دارایی‌ های مسدود شده روسیه باید یکی از گزینه‌های پیش رو برای فشار به مسکو جهت تقبل بازسازی اوکراین باشد.

در عین حال، «کریستین لیندنر»، وزیر دارایی روسیه محتاط‌تر رفتار کرده و معتقد است که مصادره احتمالی دارایی‌ های بانک مرکزی روسیه می‌تواند منجر به مشکلات حقوقی برای کشورهای اروپایی و متحدان آنها شود.

خبرگزاری دویچه وله نیز در اواسط ماه دسامبر یعنی حدود یک ماه پیش با استناد به آمار دولت برلین گزارش داده بود که آلمان دارایی‌های مالی و غیرمالی شامل املاک افراد و نهادهای روسی که هدف تحریم‌های اروپا قرار گرفته‌اند را به میزان ۵.۰۴۶ میلیارد یورو مسدود کرده است. گفته شده دارایی‌های مالی مسدود شده اندکی بیش از ۲.۲ میلیارد یورو است و از این میزان فقط نزدیک به ۱.۱ میلیارد یورو شامل اموال منقول است.

انتهای پیام/

منبع: اودسا ژورنال

ارسال نظر