با تصویب شورای شهر تهران: عوارض ساختمانی در بافت فرسوده جنوب پایتخت کاهش یافت

اعضای شورای شهر تهران با یک فوریت طرح «کاهش عوارض ساختمانی در مناطق دارای بافت فرسوده در جنوب تهران» موافقت کردند.

با تصویب شورای شهر تهران: عوارض ساختمانی در بافت فرسوده جنوب پایتخت کاهش یافت

به گزارش مملکت آنلاین، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر یک فوریت لایحه «کاهش عوارض ساختمانی در بافت فرسوده جنوب تهران» را روی میز بررسی قرار دادند و مهدی چمران در این باره گفت: قرار بود این طرح با قید دو فوریت به شورا بیاید اما درخواست کردیم که به صورت یک فوریت بیاید تا بتوانیم آن را درست بررسی کنیم.

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: قبلا عوارض ساختمانی در بافت فرسوده صفر بود اما امسال در لایحه بودجه ۱۴۰۲ شهردای تهران، ما بر اساس قانون مجلس این عوارض را پیش بینی کردیم که حدود ۵۰ درصد تخفیف بود، در حالی که اعضای شورای شهر در بازدید از بافت فرسوده با گلایه شهروندان مواجه شدند و آنها اعلام کردند که اگر با نرخ قبلی عوارض محاسبه می‌شد می‌توانستند نوسازی کنند.

وی با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده به نفع شهر است، تصریح کرد: موضوع این است که پیشنهاد می‌شود بافت فرسوده جنوب خیابان انقلاب و آزادی عوارض ساختمانی‌شان از ۵۰ درصد به صفر برسد و قیمت‌های بافت فرسوده در شمال تهران همانگونه بماند؛ چرا که در جنوب تهران عمده نوسازی بافت فرسوده دارای مشکلاتی است.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران با یک فوریت طرح «کاهش عوارض ساختمانی در مناطق جنوب شهر تهران» موافقت کردند و قرار شد این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های مربوطه ارسال شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر