ترک خوردگی ۷۵۰ متری تونل دریاچه ارومیه در حال ترمیم است

مدیرعامل شرکت توسعه صنایع آب و نیروی ایران گفت: حدود ۷۵۰ متر از تونل احیای دریاچه ارومیه دچار ترک خوردگی شده که با پوشش بتنی و به صورت شبانه روز درحال بازسازی هستیم.

ترک خوردگی ۷۵۰ متری تونل دریاچه ارومیه در حال ترمیم است

به گزارش مملکت آنلاین، شیبانی یکتا گفت:  تونل آب اندازی دریاچه ارومیه به طول  ۳۶ کیلومتر از چندین سال قبل شروع شد و کارهای حفاری در تابستان پارسال به اتمام رسید، اما این به معنای اتمام کار نیست بخشی از کارهای پایانی به اتمام نرسیده همچنین حدود ۷۰۰ متر از این تونل دچار ترک خوردگی شده که باید پیش از افتتاح به صورت کامل بازسازی شود و هم اکنون اقدامات عملیاتی ترمیم آن آغاز شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت توسعه صنایع آب و نیروی ایران اعلام اتمام عملیات این تونل و بهره برداری از آن عجولانه بود چراکه باید تمام موضوعات کار‌های فتی و اجرایی تکمیل و سپس آب اندازی شود. حدود ۷۵۰ متر از تونل دچار ترک خوردگی شده که با پوشش بتنی و به صورت شبانه روز درحال احیا هستیم و امیدواریم تا پایان سال ۳۰۰ میلیون متر مکعب و تا سال آینده هم ۱۸۰ میلیون متر مکعب آب از طریق این تونل وارد دریاچه کنیم که در مجموع حدود نیم میلیارد آب وارد دریاچه ارومیه می‌شود.

روز شنبه وزیر نیرو از طریق هلیکوپتر از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بازدید کرده و با توجه به آنکه ۹۰ درصد از این دریاچه خشک شده برنامه ریزی برای احیای آن در حال انجام است

انتهای پیام/

ارسال نظر